KRJ

Rozwinięta infrastruktura drogowa

Atutem inwestycji jest bezpośrednia bliskość przebudowanej Trasy Słowackiego wraz z układem drogowym węzła Matarnia, gdzie można kontynuować jazdę w kierunku centrum Gdańska, Sopotu czy
Gdyni. Mniej niż 5 minut jazdy dzielić będzie też osiedle od węzła drogowego Karczemki i trasy W-Z.

Dostępność komunikacyjna

Na Matarni będący w budowie przystanek Kolei Metropolitalnej w 2015 roku połączy Gdynię z leżącym w pobliżu osiedla lotniskiem w Rębiechowie, a dalej z centrum Gdańska. Dzięki dobrej komunikacji autobusowej mieszkańcy osiedla będą mieli zapewniony szybki i komfortowy dojazd do centrum Gdańska i innych okolic Trójmiasta.

Matarnia. Dzielnica będąca oazą spokoju.

Kontynuacja Osiedla Cztery Kąty w bezpośrednim sąsiedztwie lasów Matemblewa, na końcu spokojnej ulicy Majora Słabego w Gdańsku w dzielnicy Matarnia.

Lokalizacja ta chętnie wybierana jest przez osoby ceniące ciszę, spokój i wypoczynek w otoczeniu natury. Wystarczy uchylić okno w mieszkaniu, by cieszyć się szumem drzew i śpiewem ptaków.
Otaczające osiedle lasy Matemblewa z rezerwatem Doliny Strzyży stwarzają wiele możliwości aktywnego wypoczynku.

Na łonie natury

Spełnienie marzeń tych, którzy chcieliby zamieszkać w sąsiedztwie lasu, oddychać świeżym powietrzem i obcować z naturą. Na miłośników aktywnego wypoczynku czekają szlaki turystyczne oraz ścieżki rowerowe Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Osiedle Cztery Kąty 2 to jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie spokój wynikający z bliskości natury idealnie łączy się z wygodnym stylem życia.

Szkoła i przedszkole na wyciągnięcie ręki

Rodziny z dziećmi docenią dużą liczbę zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie przedszkoli oraz szkoły podstawowej z gimnazjum. Droga dzieci do szkoły jest więc krótka i bezpieczna. Nawet na przerwie dziecko może wyskoczyć do domu po kanapki i zdąży wrócić przed dzwonkiem na lekcje.

Sklepy, restauracje i punkty usługowe na miejscu

Mieszkańcy osiedla będą mieli zapewniony dostęp do infrastruktury gwarantującej komfort codziennego życia. Wygodne i tanie zakupy można zrobić tuż obok, w Parku Handlowym Matarnia (m.in. IKEA, OBI, MediaMarkt, KOMFORT i PIOTR I PAWEŁ). Od tego popularnego centrum handlu i usług Osiedle Cztery Kąty dzieli zaledwie 500 metrów. Na terenie Parku znajdują się restauracje, kawiarnie, apteka, place zabaw dla dzieci, a nawet myjnia samochodowa.

Infrastruktura osiedla

Właściwy dobór i rozmieszczenie małej architektury wpłynie na bezpieczeństwo osób z jej korzystających oraz odegra istotną rolę w harmonijnym i funkcjonalnym powiązaniu projektowanego otoczenia z zabudową osiedla.

Na wydzielonej części osiedla od strony południowo – zachodniej budynku został zaprojektowany dostępny wyłącznie dla mieszkańców teren z nowoczesnym i bezpiecznym placem zabaw dla dzieci.